Informacje przedzłazowe

Czuwaj!
 
Złaz Hufca i połączone z nim obchody 70-lecia Domu Harcerza zbliżają się wielkimi krokami, dlatego pora na ostatnie szczegóły. Dla przypomnienia, wydarzenie odbywa się w sobotę, 12 maja, a jego harmonogram prezentuje się następująco:
 
INFORMACJA DLA ZUCHÓW
 
Spotykamy się o godz. 9:00 na Mszy, zuchy które nie idą na Mszę muszą czekać na swoje gromady przed kościołem.
 
1. Po apelu będzie robione wspólne zdjęcie. Po zdjęciu poczet sztandarowy rusza do hufca, harcerze wyruszają na trasę, natomiast drużynowi gromad przeprowadzają – każdy swoją gromadę pod hufiec. A właściwie to na polanę po prawej stronie hufca, zaraz przy wejściu Przejście pod hufiec może być w dowolnej formie, nie musi być w szyku i nie idziemy wszyscy razem, tylko każda gromada osobno, ale ważne, żebyśmy w miarę sprawnie wszyscy znaleźli się obok hufca, gdzie zaczniemy wspólnie pląsać.
 
2. Dobrze by było, jakby zuchy znały te wybrane przez nas pląsy- więc kto jeszcze nie przećwiczył to jest ostatnia szansa
 
3. Przy budowie domu harcerza gromady będą tworzyły grupy, jednak żeby było w miarę równo to:
 
89 JGZ – zostanie podzielona na dwie 11-osobowe grupy
 
58 JGZ i 24 JGZ – stworzą jedną, bo jest was bardzo mało
 
5. Bardzo proszę, żeby przy każdej gromadzie/grupie była 1-2 osoby z kadry do pomocy ( przy cięciu taśmy, przyklejaniu, sklejaniu i pilnowaniu koncepcji). Pozostałe osoby, czyli nadmiar kadrowy, który z pewnością będzie zaproszony na obchody 70- lecia w Domu Harcerza.
 
4. Po zakończeniu budowy domu harcerza zuchy dostaną grochówkę. Za wydanie grochówki swoim gromadą są odpowiedzialni drużynowi.
 
INFORMACJA DLA HARCERZY I HARCERZY STARSZYCH
 
9:00 – Msza św. w kościele p.w. św. Stanisława Kostki na Winiarach (UWAGA: osoby nie uczestniczące w mszy spotykają się ze swoimi jednostkami po zakończeniu mszy (ok. godz. 9:45) pod kościołem, skąd wszyscy wspólnie przejdą na plac apelowy)
 
10:00 – Uroczysty apel na boisku pod kościołem; po apelu wspólne zdjęcie
 
10:30 – Krótka odprawa drużynowych, odbiór kart startowych i wyruszenie drużyn na trasy bezpośrednio z placu apelowo-zdjęciowego
 
Trasy oparte będą o opracowany przez Komisję Historyczną Hufca Szlak Harcerstwa na Jeżycach, który tym samym zainaugurujemy. Tegorocznym celem nie jest współzawodnictwo, lecz odgadnięcie tajnego hasła, którego elementy będzie można zdobywać odpowiadając na pytania i wykonując zadania na poszczególnych punktach. BARDZO WAŻNE: każda drużyna ma wyznaczoną konkretną godzinę powrotu do hufca. Szalenie istotne jest, żeby wrócić do hufca dokładnie o wyznaczonej godzinie – nie wcześniej i nie później – nawet jeżeli miałoby to oznaczać ominięcie któregoś z punktów w przypadku braku czasu lub zrobienie sobie gdzieś po drodze przerwy w przypadku nadmiaru czasu.
 
Z przyczyn logistycznych 233 PDH Contrast będzie podzielony na dwie mniejsze ekipy, zaś 231 PDHS Nestor i 232 PDH Zawrat trasę będą pokonywać wspólnie. Podobnie razem działać będą 22 PDH Lupus i 31 PDHS Elementum.
 
W związku z charakterem niektórych zadań na trasie oraz kwestiami logistycznymi, obowiązkowe wyposażenie na trasę to:
– telefon z funkcją odczytywania kodów QR oraz z dostępem do Internetu – przynajmniej jeden na drużynę
– telefon z dobrym aparatem i dostępem do Internetu – przynajmniej jeden na drużynę
– teczka/twarda podkładka do pisania + długopis – przynajmniej jedna na drużynę
– kurtki przeciwdeszczowe (według aktualnych prognoz możliwe są przelotne opady w godzinach Złazu)
– bilety MPK/naładowane karty PEKA (korzystanie z komunikacji miejskiej na trasie jest dozwolone, a w przypadku niepogody nawet wskazane)
– coś do picia
 
Po ukończeniu trasy i przybyciu do hufca będzie okazja przekonania się, do czego służy zdobyte hasło, a następnie zjedzenia pysznej grochówki, która jest ostatnim punktem programu. W związku z tym Złaz kończy się dla każdej z drużyn 30 minut po wyznaczonej godzinie powrotu do hufca (a więc między godziną 13 a 14). Każda drużyna może jednak, jeśli chce, zostać dłużej, by posiedzieć przy ognisku lub zwiedzić wystawę okolicznościową z okazji 70-lecia Domu Harcerza.
 
Wyznaczone godziny powrotu do hufca z tras:
 
12:30 – 51 PDH Falco, 57 PDH Feniks
 
12:45 – 31 PDH Astra, PWDH Gloria Mare, 22 PDH Lupus + 31 PDHS Elementum
 
13:00 – 517 PDH Hermes, 7 PDH Herkules
 
13:15 – 231 PDHS Nestor + 232 PDH Zawrat, 88 PDHS Dragon
 
13:30 – 234 PDH Tarpany, 233 PDH Contrast I, 233 PDH Contrast II
 
Do zobaczenia na złazie!
 
Komenda Złazu

Dodaj komentarz